Dijital Çorap Üretimi

Bugüne kadar çorap üretiminde iplikler boyanarak düz veya desenli çoraplar elde ediliyordu. 8-9 farklı renkte üçgen, yuvarlak, kare ve çizgili desenler kullanmak suretiyle çiçek, manzara, portre gibi unsurlar ile üretim gerçekleşiyordu.

Şimdi artık iplikler boyanmıyor, çoraplarımız ham olarak örülüyor. Neredeyse sonsuz sayıda tasarlanan her desen, renk ve biçim olarak çoraplar üzerine aktarılıyor ve çok daha elastik ürünler elde edilebiliyor.

Neden Bambu ?

Yumuşak ve ipeksi dokunuş sağlar . Harika bir giyim konforu vardır. Çevre ile dosttur. Ağartma prosesi olmadığı için diğer elyaflara göre su izi düşüktür.

Pamuk üretimine göre kıyaslarsak ; pamuk yatay ve geniş alanda büyür . Bambu için büyük bir miktarda dar ve yüksek alanda ulaşabilirsiniz. Bambu ipliği için bambu bitkisi yetişirken pamuğa göre çok daha az su gerekir .Yetiştirilmesinde pestisit kimyasalı kullanılmaz .
Image
Image
Su ayak izi, insanların üretim ve tüketim süreçlerinde kullandığı su miktarını göstermektedir. 2014 yılında dünya genelinde yaklaşık 5 milyar çift çorap üretildi. Bir çift çorapta yaklaşık olarak 40 gr iplik var.

2014 yılında 200.000.000 kg iplik boyandı. Bir kilo ipliği boyamak için 70 lt su kullanıldı. Bu durum, 2014 yılında 5 milyar çift çorabı boyamak için 140 milyon ton su kullanıldığını gösterir.

Bizim teknolojimizde iplikleri boyamak için su kullanılmıyor.

Sorunsuz ve Profesyonel Hizmet

Sizde Kendi Markanızda ve Kendi desenlerinizde Baskılı Çorap isterseniz Bizimle iletişime geçebilirsiniz..